Adventures: Dubai’deki deve yarışlarında kadınlar tarih yazıyor

Kadınlar, Arap dünyasında uzun bir geçmişi olan deve yarışlarında tarih yazıyor. Arabian Desert Deve Binme Merkezi’nden bir kadın takımı, Al Marmun’daki C1 şampiyonasında deve yarışlarına katılıyor.

Takımın bir üyesi olan Katie Higgins, spora aşık olduğunu söylüyor ve ilk olarak sadece deveye binmeyi öğrenmek istediğini ancak daha sonra daha fazlasını talep ettiğini belirtiyor. Arabian Desert Deve Binme Merkezi’nin kurucularından ve eğitmenlerinden Linda Krockenberger ise okullarının herkese açık olduğunu ve hiç deveye binmeyenlerin de bu spora katılabileceğini ifade ediyor.

Deve binerken verilen ilk ders, vücudu zorlamadan oturmayı ve vücudu devenin hareketlerine uydurmayı öğrenmek olarak belirtiliyor. Yarışların çok farklı bir heyecana sahne olduğunu belirten Higgins, stres ve heyecanın birbirine karıştığını söylüyor.

Sporcular, hayvanlar ile bağ kurmanın yarışın ötesinde önemli olduğuna dikkat çekiyor. Tanımadıkları bir hayvan ile bağ kurma sürecinin çok önemli olduğunu belirten sporcular, bu sürecin engellerin yavaş yavaş kalkmasını sağladığını dile getiriyor. Birçok öğrenci bu bağın kopacağını söyleyerek umutsuzluğa kapılırken, kadın sporcular hayvanlar ile yeniden bağ kurmanın en büyük başarılarından biri olduğunu vurguluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom