Avustralyalı çocuk bakıcısı 15 yıl boyunca 91 çocuğa cinsel istismardan yargılanacak

İsmi açıklanmayan ancak Queensland eyaletinin Gold Coast kentinden olduğu belirlenen zanlı, cinsel tacizde bulunduğu, filme aldığı ve ardından içeriği çevrimiçi olarak dağıttığı iddiasıyla bin 600’den fazla suçla itham edildi

Avustralyalı eski bir çocuk bakıcısı, 15 yıl içinde 12 farklı merkezde 91 çocuğa cinsel tacizde bulunmak suçundan yargılanacak.

AFP, Avustralya’da geniş yankı uyandıran davayla ilgili duruşmaların Brisbane kentinde 21 Ağustos’ta başlayacağını duyurdu.

2022 yılında polis tarafından tutuklanan zanlı için hazırlanan suç dosyası bugün kamuoyu ile paylaşıldı.

İsmi açıklanmayan ancak Queensland eyaletinin Gold Coast kentinden geldiği belirlenen zanlı, cinsel tacizde bulunduğu, filme aldığı ve ardından içeriği çevrimiçi olarak dağıttığı iddiasıyla bin 600’den fazla suçla itham edildi.

45 yaşındaki zanlının, Avustralya ve yurt dışındaki 12 merkezde 15 yıl boyunca genç kızları hedef aldığı belirlendi.

Yetkililer bunun çocuk istismarı davaları içinde şu ana kadar gördükleri en “korkunç” vakalardan biri olduğu görüşünü dile getiriyor.

Zanlı, çoğu ağırlaştırılmış koşullarda olmak üzere 110’u 10 yaşından küçüklere yönelik olmak üzere 246 tecavüz ve 673 adet uygunsuz saldırı suçlamasıyla yargılanacak.

Avustralya’da ciddi suçlamalar için en fazla ömür boyu hapis cezası istenebiliyor.

Zanlı ayrıca, çocuk istismarı materyallerini filme çekmek ve dağıtmaktan yüzlerce suçlama ile karşı karşıya.

İşlenen suçların kaydedildiğini belirten polis, yapılan aramada zanlının elektronik cihazlarında 4 bin resim ve video tespit etmişti.

Suçların, 2007-2022 yılları arasında Sydney ve Brisbane kentleriyle ismi açıklanmayan bir denizaşırı ülkedeki çocuk bakım merkezlerinde işlendiği saptandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku