Bilecik’in ilçelerinde Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin yüzüncü yılı Pazaryeri ilçesinde kutlandı.

Pazaryeri Gençlik Merkezi’nde Kaymakam Ahmed Tayyib Kahraman’ın tebrikleri kabul etmesiyle başlayan kutlamalar, ardından İlçe Stadı’nda devam etti.

Kaymakam Kahraman ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in tüm okulların ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla başlayan tören, öğrencilerin şiir ve beste okuması, spor ve folklor gösterileriyle devam etti.

Törende konuşan Kaymakam Kahraman, “Rahmetli Akif’in dediği gibi ‘Bölünmüş bir millete düşman girmeden giremez, birlikte vurduğu sürece gönüller onu sindiremez.’ Vatan bekası için canlarını feda eden şehitlerimize, canlarını feda eden gazilerimize şükranlarımızla.” “Bu bilinçle Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor, faydalı olmasını diliyorum.” Dedi.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen tüm yarışmalarda dereceye girenlere bisiklet hediye etti.

Tören, okulun resmi geçit töreniyle sona erdi.

Törene, İlçe Jandarma Komutanı Recep Kuş ve tüm jandarma personeli, Emniyet Müdür Yardımcısı Emrah Turan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler, öğretmenler katıldı. , öğrenciler ve vatandaşlar.

Kutlamaların gece de fener alayı ve havai fişek gösterileriyle devam edeceğini de belirtelim.


Osmaneli

Osmaneli İlçe Stadı’nda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal ve Belediye Başkanı Münür Şahin, öğrenciler ve halkın bayram kutlamasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Yüksel Ünal, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Kaymakam Ünal, şöyle konuştu:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ufka bakıp şöyle dedi: ‘Benim naçizane bedenim elbet toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’. Bu duygu ve düşüncelerle, kurucusuna şükran ve şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimize, Ulu Önder Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımıza.” Sizleri rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı tebrik ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Popüler danslar ve spor gösterilerinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol gereğince ödülleri verildi.

Kutlama programında resmi geçit töreninin ardından Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamaları kapsamında Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve ilçe esnafının desteğiyle 100. Yıl anısına 100 kişilik çekiliş düzenlendi.

Kura çekiminin ardından İlçe Stadı’ndaki program sona erdi.

Belediye Başkanı Münür Şahin, Savcı İsmail Küçükdağ, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Güzel, Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Karakaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Döş, İl Genel Meclisi üyeleri, daire başkanları, parti temsilcileri siyasiler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri Osmaneli Törene sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Gölpazarı

Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı, ilçe stadyumunda düzenlenen törenle kutlandı.

Tören, Kaymakam Alparslan Sözen ve Belediye Başkanı Hayri Suer’in halkı ve öğrencileri bayramda tebrik etmesiyle başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Kaymakam Sözen, bundan tam 100 yıl önce ilan edilen cumhuriyetin, Türk milletine bırakılan en büyük miras ve vazgeçilmez bir başarı olduğunu belirtti.

Tören, halk oyunları gösterisi, şiirlerin okunması ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından resmi geçit töreniyle sona erdi.

Törene, Sena Cumhuriyet Savcısı Nur Eroğlu Çiçek, ilçe jandarma komutanı Teğmen Cihad Emir, emniyet müdür yardımcısı, komiser yardımcısı Önder Gürkan Oral, daire başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri katıldı. ve vatandaşlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom