Dubai’de kapılarını açan dünyanın en derin dalış havuzu unutulmaz bir su altı deneyimi sunuyor

Guinness World Records’a göre dünyanın en derin dalış havuzu, 60 metre derinliği ile Deep Dive Dubai olarak kaydedilmiştir. Önceden bu rekora sahip olan havuz Polonya’daki Deepspot’tu ve 45 metre derinliğe sahipti. Dubai şehir merkezine sadece 15 dakikalık mesafede bulunan havuz, Temmuz sonunda halka açılacak. Abdulla Bin Habtoor, Euronews’e, “Şehir merkezinde, inanılmaz bir sualtı deneyimiyle sınırlarını keşfetmek için herkese fırsat vermek istedik” dedi. Habtoor, umutlarını dile getirerek, “Deep Dive Dubai ile yapmak istediğimiz şey, ziyaretçilerin ve şehirde yaşayan herkesin dalış deneyimini erişebilir hale getirmek” dedi.

Euronews muhabiri Evan Bourke, bu macera dolu bölümde, hiç dalış deneyimi olmayan kişiler için bir “keşif dalışı”na katılarak deneyimlerini paylaştı. Havuz tüplü dalış becerilerini geliştirmek için sınıflar ve 12 kişilik bir basınç odası da içermektedir. Deep Dive Dubai, sualtı araştırmaları, antrenman ve eğitim için oldukça popüler bir yer haline gelebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom