Ermenistan Başbakanı Paşinyan duyurdu! “Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü tanımaya hazırız”

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan’ın Azerbaycan ile barış anlaşması imzalayabileceğini ve Karabağ bölgesi de dahil olmak üzere 86.600 kilometrekarelik toprak bütünlüğünü tanımaya hazır olduğunu söyledi.

Başbakan Paşinyan basın toplantısında soruları yanıtladı ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan’ın toprak bütünlüğüne ilişkin konuşan Paşinyan, Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Karabağ bölgesini de kapsayan 86 bin 600 kilometrekarelik toprak bütünlüğünü tanımaya hazır olduğunu kaydetti.

Ermenistan’ın yoğun diyalog yoluyla Azerbaycan ile barış anlaşması imzalayabileceğini ifade eden Paşinyan, Washington’da mutabık kalınan konuların barış anlaşmasının taslak metnine yansıtılması gerektiğini söyledi.

1975 ANI

Paşinyan, Azerbaycan ile ulaşım yollarının yeniden açılması konusunda karşılıklı anlaşmaya varılması halinde bunun barış anlaşmasına olumlu katkı sağlayacağını söyledi.

Sınırların belirlenmesi konusuna da değinen Paşinyan, bu konuda 1975 haritalarının esas alınabileceğini söyledi.

Paşinyan, 25 Mayıs’ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in arabuluculuğunda Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşeceklerini vurguladı. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ne şimşekti ne şimşek! Yaydığı ışık gökyüzünü aydınlattı
'Yüzde 60' açıklaması ses getirecek! "Bu uyarıyı yapmak benim tarihi görevimdir."‘Yüzde 60’ açıklaması ses getirecek! “Bu uyarıyı yapmak benim tarihi görevimdir”
 “Birilerinin devreye girdiği” iddiası

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku