Fransa’da ‘bir alış veriş bir fiş’ dönemi sona erdi: Faturalar zorunlu olmadıkça basılmayacak

Müşteriler alış verişlerinde yine de fiş isteyebilecek. Ayrıca restoran ya da garaj gibi işletmelerde makbuz kesilmesi zorunlu olacak.

REKLAM

Fransa’da alış veriş sonrası müşterilere kağıt fiş verilme işlemi rafa kaldırıldı. Kağıt tüketimini azaltmayı hedefleyen çevreci önlemin banka ya da kredi kartı ile yapılan ödemelerdeki makbuzlar için de geçerli olacağı duyuruldu. 

Kağıt fişlerin tamamıyla ortadan kalkmayacağını belirten yetkililer, örneğin müşterilerin fiyatla ilgili şüphelerini gidermek için çıktı talep edebileceğini vurguladı. Ayrıca restoranlar, oteller, kuaförler ve otomobil tamirhaneleri gibi işletmelerde fatura verilmesi zorunlu olmaya devam edecek.

Elektriğe yüzde 10 zam

Öte yandan Ukrayna savaşının yarattığı enerji krizinin olumsuz etkileri ülkede hissedilmeye devam ediyor. Kamu maliyesi üzerindeki baskıyı kademeli olarak azaltmayı hedefleyen hükümet, 1 Ağustos’tan itibaren elektrik tarifelerinde yüzde 10’luk bir artışa gidileceğini duyurdu. 

Zamlı fiyatlar haneler ve küçük işletmeler için geçerli olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom