Hacıların yurda dönüşleri başladı – Son Dakika Haberleri

Çoğunluğu yurtdışında ikamet eden Türklerden oluşan yaklaşık 300 kişilik ilk hacı konvoyu, Suudi Arabistan’ın Cidde kentinden SİZİN uçağınızla İstanbul Havalimanı’na geldi.

Hacıların bir kısmı pasaport kontrolünün ardından ülkelerine dönerken, bir kısmı da çantalarını alıp memleketlerine gitti.

Dış Hatlar Geliş Terminali’nden yola çıkan hacılar aileleri ve yakınlarıyla kucaklaştı.


“Mekke’yi görmek güzel bir duygu”

Almanya’dan kutsal topraklara gittiğini söyleyen Semih Ülker, Suudi Arabistan’ı iki haftalığına hac ziyareti için ziyaret ettiğini söyledi.

İlk kez hacca gittiğini belirten Ülker, “Annemle hacca gitmeye karar verdik. Çok güzel maneviyatlarımız oldu. Çok kalabalıktı. Önce Medine’ye sonra Mekke’ye gittik. Herkesin ihtiyacı var. bu hisleri denemek için. Mekke’yi görmek müthiş bir duygu.” dedi.

Oğluyla birlikte Kutsal Topraklar’a seyahat eden Nazmiye Ülker de ikinci kez hacca gitmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


“Genç yaşta Rabbimizin davetine icabet ettik”

Hacılardan Gökhan İnci de kutsal topraklardan dönüşünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Hacıların dönüşü başladı

Küçük yaşta hacca gitmenin önemine dikkat çeken İnci, şunları söyledi:

“Rabbim gitmeyenlere nasip etsin. Çok güzel ve kutsal bir yolculuktu. İmkanı olan mutlaka gidip bir kere görsün. Biz genç yaşta Rabbimizin davetine icabet ettik, kutsal topraklarda üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Genç yaşta yola çıktık, dinamik bir şekilde görevimizi yerine getirdik ve Peygamberimizle tanıştık.Rabbim bundan sonra da hayatımızı anlamayı ve ona göre yaşamayı nasip etsin.Kalabalığa rağmen çok güzel gitti.”

Mert Şener de hac ziyaretinde çok duygulu anlar yaşadığını anlatarak, “Yurt dışında yaşadığımız için bekleme olmadı. Allah gitmek isteyip de gidemeyenlere nasip etsin. Allah nasip ederse memleketimize gideceğiz.” Amasya’da.” ifadesini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku