Hizbullah açıkladı: İsrail’e yönelik 105 saldırı düzenledik…

Lübnan’daki Hizbullah örgütü, ülkenin güney sınırındaki operasyonlarda 120 İsrail askerini vurduğunu, 9 tankı imha ettiğini ve bir insansız hava aracını düşürdüğünü duyurdu.

Hizbullah’a yakın Lübnan El-Manar televizyonu, İsrail ordusuyla 23 gün süren çatışmalara ilişkin bilgiler içeren bir infografik yayınladı.

Hizbullah, 8 Ekim’den bu yana İsrail’e 105 saldırı düzenledi. Saldırılarda istihbarat, iletişim ve sinyal bozucu sistemler ile 33 radar hedef alındı. Asker taşıyan iki araç, iki Hummer ve 9 tank imha edildi, 120 İsrail askeri hedef alındı. Ayrıca 105 askeri tesis vuruldu, 69 haberleşme sistemi imha edildi, 140 güvenlik kamerası ve 17 sinyal bozucu sistem imha edildi.

İHA’nın düşürüldüğü operasyonlar sayesinde İsrail’in kuzeyindeki 28 Yahudi yerleşim yeri boşaltılırken, 65 bin yerleşimci de işgal altındaki iç bölgelere gitmeye zorlandı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tüketmeyin!  Vücudun çökmesine neden olurTüketmeyin! Vücudun çökmesine neden olur
Son dakika |  Akşener'den Netanyahu'ya sert sözler!  Hamas'ın saldırılarına dikkat çekti: Son dakika | Akşener’den Netanyahu’ya sert sözler! Hamas’ın saldırılarına dikkat çekti: “Kimin ve ne için olduğu belli değil”
Yıllar önceki görüntüler gizli kaldıYıllar önceki görüntüler gizli kaldı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom