Hong Kong, turistlere çekilişle 500 bin uçak bileti hediye edecek

Hong Kong, turizm sektörünü canlandırmak ve bölgeye turist çekmek amacıyla yarım milyon uçak bileti çekilişi düzenleyecek. Covid-19 salgını sebebiyle Çin ile seyahat kısıtlamalarının uygulanmasıyla turizm sektöründe büyük bir düşüş yaşayan Hong Kong, turistler için 250 bin avro değerinde toplam 500 bin uçak bileti dağıtacağını açıkladı. 2 milyar ABD doları bütçeli “Merhaba Hong Kong” turizm kampanyası kapsamında gerçekleştirilecek olan çekiliş, 1 Mart tarihinde yapılacak.

2019 yılında 56 milyon turistin ziyaret ettiği Hong Kong, pandemi nedeniyle turist sayısında büyük bir azalma yaşadı. Bu durum, kentin GSYİH’sinde %3,5’lik bir azalmaya sebep oldu. Bu sebeple, turizm sektörünü yeniden canlandırmak amacıyla Hong Kong, hediye kartı kampanyalarına devam edecek ve yaz aylarında Hong Konglulara 80 bin kart hediye edecek. Bu kampanyanın yanı sıra, Hong Kong’un komşu ülkelere dağıtacağı 80 bin biletle ilgili bir kampanya daha düzenlenecek.

Turistler, ziyaretleri sırasında bölgedeki indirimlerden ve kuponlardan yararlanabilecekler. Havalimanlarındaki sınır kapılarından şehre giriş yapan turistlere, yaklaşık 12 avro değerinde bir milyon kupon dağıtılacak. Bu kuponlar, yiyecek, içecek, ulaşım, otel, mağaza ve turistik mekanlarda indirim sağlayacak. Bu çekici teklifler ve kampanyalar, Hong Kong’un turistleri tekrar bölgeye çekmek ve turizm sektörünü canlandırmak için attığı adımlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom