Instagram’ın ve WhatsApp’ın sahibi Meta’dan Twitter’a rakip geliyor! Yeni CEO Linda Yaccarino “Oyun başlasın” dedi… İşte bildiğimiz her şey

Meta’nın bir sonraki büyük mikroblog platformunu oluşturmak için kolları sıvadığı söyleniyor. Son olarak, seçkin bir içerik oluşturucu grubuyla paylaşılan ve TechCrunch tarafından görüntülendiği bildirilen bir e-posta şikayetine göre, bu yeni Meta uygulamasının bu yaz piyasaya sürülmesi bekleniyor.

META’NIN TWITTER RAKİP UYGULAMASI NASIL GÖRÜNECEK? İŞTE İSTEKLER…

İddialara göre; Bu metin tabanlı uygulama bağımsız olacak, ancak kısmen Instagram’a entegre olacak. Kullanıcılar, Instagram doğrulamalarını ve kullanıcı adlarını koruyacak ve tüm takipçileri, onları platformda takip etmeleri için bir bildirim alacak. Merkez dışı olduğu söylenen Meta’nın metin tabanlı platformu, muhtemelen ActivityPub protokolünü temel alan Mastodon ile çalışabilecek.

Meta’nın Erken Erişim için sporcular, aktörler, yapımcılar, şovmenler ve komedyenler gibi yüksek profilli tanınmış kişileri işe almak istediği iddia ediliyor.

İddialara göre; Bu içerik oluşturuculara bir notta Meta, Mastodon, Bluesky ve diğer uygulamaların bir sonraki Twitter’ı yaratma yarışında önde olduğunu kabul etti. Ancak şirket, içerisinde Instagram, Facebook, WhatsApp ve Messenger’ın da yer aldığı uygulama ailesi aracılığıyla milyarlarca kullanıcıya ulaşma avantajına sahip olduğunun altını çizdi.

BARCELONA’DAN P92 YA

Merkezi olmayan bu yeni uygulamanın kod adının P92 veya Barcelona olduğu söyleniyor.

Meta, bu gelişmelere sessiz kaldı ancak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Metin güncellemelerini paylaşmak için merkezi olmayan bir sosyal ağ araştırıyoruz. İçerik oluşturucuların ve tanınmış kişilerin ilgi alanlarıyla ilgili güncellemeleri zamanında paylaşabilecekleri ayrı bir alan için bir fırsat olduğuna inanıyoruz.”

ICYMI sosyal medya bülteninin yazarı Lia Haberman’a göre uygulama, Instagram ile aynı topluluk kurallarını kullanacak. Aynı şekilde, kullanıcılar Instagram kimlik bilgileriyle giriş yapabilecekler.

Haberman’ın kaynakları ayrıca metin gönderilerinde 500 karakterlik bir sınırlama olacağını ve kullanıcıların beş dakikaya kadar fotoğraf, bağlantı ve video yükleyebileceklerini öne sürdü.

Twitter ve diğer rakip uygulamalarda olduğu gibi, içeriği beğenebileceğiniz, yanıtlayabileceğiniz veya yeniden yayınlayabileceğiniz bir akış olacaktır.

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra da aynı bilgileri alıp bu ayın başlarında attığı bir tweet’te paylaştı.

YENİ TWITTER CEO’su LINDA YACCARINO: “Oyun başlasın!”

21 Mayıs’ta Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino’dan ilginç bir adım geldi. “Oyun başlasın!” tweet attı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kritik uyarı Bluetooth kulaklık ve akıllı saat için kritik “sıvı teması” uyarısı
ATA Alliance'ı kim destekleyecek?  Kararın açıklanma zamanı belli olduATA Alliance’ı kim destekleyecek? Kararın açıklanma zamanı belli oldu
tuzağı Sosyal Medyanın “Taciz” Tuzağı! Kışkırtıcı konuşmalar yapmak…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom