İtalya’da bir koşucuyu öldürdükten sonra yakalanan ayının yaşamına son verilebilir

İtalya’nın Trento Özerk Bölgesi’nde, Alp dağlarında bir koşucuyu öldüren “Jj4” isimli ayı dün gece yakalandı. 5 Nisan’da gerçekleşen saldırıda, 17 yaşındaki dişi ayı “Jj4” antrenman yapan Andrea Papi’ye saldırarak onu öldürmüştü. “Jj4″ün yakalanması, Trento yakınlarındaki Madonna di Campiglio belediyesinde 1400 metre rakımda Folgarida istikametinde ayak izleri ve dışkılarda tespit edilmesiyle mümkün olmuştur. Ayının, ormana kurulan tuzaklar ve kokulu av köpeklerinin yardımıyla yakalandığı açıklandı. Ayı, Trento yakınlarındaki Casteller vahşi yaşam vahasına transfer edilmiştir.

Trento Özerk Yönetimi Başkanı Maurizio Fugatti, Papi’nin ölümüne ayı saldırısının neden olduğunun belirlenmesi üzerine “Jj4″ün görüldüğü yerde vurulmasını emretti. Ancak hayvan hakları savunucusu derneklerin muhalefeti nedeniyle karar askıya alındı. Ayı saldırısında hayatını kaybeden Andrea Papi’nin ailesi de “Jj4″ün öldürülmesini istemediklerini açıklamıştır. Temyiz mahkemesinin yargılamayı durdurma kararını bozması halinde “Jj4″ün yaşamı kısa süreli olacaktır.

Olay, modern zamanlarda İtalya’da bir ayının bir insanı öldürdüğü ilk vaka olarak kaydedilmiştir. “Jj4″ün 2020’de dağda yürüyen 2 kişiyi yaraladığı hatırlatılmıştır. O sırada “Jj4″ün infazı için bir karar verilmiş, ancak mahkeme bu talimat nedeniyle infazı durdurmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom