Kalp krizinin aylar önce ortaya çıkan belirtisi! Kardiyolog kalp krizinin ilk işaretine karşı uyardı

Kalp krizleri genellikle kalbe giden kan akışının kesilmesiyle tetiklenir.
ani acil durumlar olarak tanımlanır. Kalp krizleri genellikle aniden ortaya çıksa da, araştırmalar hastaların hafif semptomları daha erken yaşayabileceğini gösteriyor. Harvard Tıp Okulu’na göre, kalp krizinden kurtulan 500’den fazla kişiyle yapılan bir araştırma, bu hastaların yüzde 95’inin olaydan “aylar kadar” önce uyarı işaretleri gördüğünü buldu.

KALP KRİZLERİNİN ÇOĞU ERKEN BELİRTİLER GÖRÜR

Profesör Gerald Carr-White, dikkat edilmesi gereken erken kalp krizi belirtilerinden bahsetti. Profesör Carr-White, “Genellikle önceden belirti olmayabilir, ancak muhtemelen vakaların %50’sinden fazlasında önceden belirti vardır.”

KADINLARDA DAHA FAZLA GÖRÜLÜYOR

Yeni proje - 2023-05-22T163925.520

“Bu semptomların kalp krizi olmadan günler, haftalar ve hatta aylar önce ortaya çıktığı biliniyor. Ancak bu süreler kişiden kişiye değişir.
Çok sayıda çalışma, bu semptomların kadınları erkeklerden daha fazla etkilediğini ve genellikle kısa bir süre sonra ortadan kalktıkları için hastalar tarafından genellikle görmezden gelindiğini göstermiştir.”

Yeni proje - 2023-05-22T163913.816

Uzman, erken belirtilerin efor veya stresle birlikte göğüste sıkışma veya nefes darlığı içerebileceğini paylaştı. Bununla birlikte, Harvard Tıp Fakültesi anketi, yanıt verenlerin yüzde 71’ini hedef alarak, olağandışı yorgunluğu en bariz işaret olarak tanımladı. Yorgunluk nöbetleri yaşamaya başlamanızın nedeni, kalbinize yüklediği ekstra strestir. Organ, kan akışının olduğu bir alanı bloke ederek pompalamaya çalışır ve vücudunuzu yorgun bırakır.

KALP KRİZİNİN BELİRTİLERİ

Erken belirtiler ortaya çıkabilse de, aşağıdaki kalp krizi belirtilerinden herhangi birinin farkında olmak ve bunları hemen ele almak önemlidir:

  • Göğüs ağrısı (göğüste basınç, ağırlık, sıkışma veya sıkışma hissi)
  • Vücudun herhangi bir yerinde ağrı (ağrı göğüsten kollara, çeneye, boyuna, sırta ve karına yayılıyormuş gibi hissedilebilir)
  • Baş dönmesi veya baş dönmesi
  • Ter
  • Nefes darlığı
  • hasta hissetmek (mide bulantısı) veya hasta olmak (kusma)
  • Ezici bir endişe hissi (panik atağa benzer)
  • Öksürük veya hırıltı.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Büyüyen hastalığa dikkat Büyüyen “sessiz katil” hastalığına dikkat! uyarmadan ilerler
ATA Alliance resmen dağıldı!  Vecdet Öz'den AçıklamaATA Alliance resmen dağıldı! Vecdet Öz’den Açıklama
 “Bazı kişilerin müdahale ettiği” iddiası

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom