Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nı ‘havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi’ yapacaklarını söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı başkan adayı olarak seçim kampanyası sırasında Atatürk Havalimanı’na ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nın “havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi” haline getirileceğini vurguladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında AK Parti hükümetinin havalimanı pistlerini dağıtarak, geri kalan alanları kendilerine kullandığını ve Atatürk Havalimanı’nın Türk havacılık tarihi için önemli bir yeri olduğunu ifade etti. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı 5 dakikalık video ile gençlere seslendi.

CHP lideri, video da Atatürk Havalimanı’nın tarihini ve Türk havacılık tarihindeki önemini anlattı. Yeşilköy Teyyare Mektebi’nin havacılık tarihinde önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Ne, vatan değil mi? İnsanları kov, havaalanını kendin için ele geçir” diyerek yaşanan duruma tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün havacılık vizyonu hakkında da konuşarak, “Atatürk bir vizyonerdi. Türk milleti için hep daha iyisini ve daha fazlasını istedi. Atatürk bugün yaşasaydı havacılıktan sadece uçak olarak ne anlardı? Belli ki değil. Önümüzdeki yüz yıl için hazırlanıyordu” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı, seçim kazanmaları halinde Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getireceklerini belirtti. Kılıçdaroğlu’nun bu konuşması gençler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı ve sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom