Kılıçdaroğlu ikinci tur çalışmalarına başladı! Kulislerde bu konuşuluyor: Kaftancıoğlu ve İmamoğlu iddiası

Türkiye 14 Mayıs’ta sandık başına gitti. Cumhurbaşkanlığı için yarışan Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İttifak adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve ATA İttifakı adayı Sinan Oğan yüzde 50 artı 1 oy alamadı ve seçimler ikinci tura kaldı. Anketlerde önde olduğu gösterilen Kılıçdaroğlu, ikinci tur için çalışmalara başladı ve dün kampanyanın başında olan CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’i görevden aldı.

KAFTANCIOĞLU VE İMAMOĞLU’NUN İSTEĞİ

Bu gelişmenin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ikinci turda seçim kampanyasının başına geçeceği konuşuluyor.

6168fb0c45d2a06a3cf17f04

“KILIÇDAROĞLU’NUN KIZGINLIĞI GECE KURGUSUNUN BAŞARISIZLIĞIYLA İLGİLİ OLDU”

Gazeteci Özlem Gürses ise seçim gecesi CHP genel merkezinde yaşananları anlattı. Gürses yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Öyle bir karışıklık oldu ki farklı veriler akmaya başladı… Hangisi doğru, güvenilir bilinmiyordu. Anka’dan gelen bir veri var, bir muhabir ağı var. Bir yandan da neyin ne olduğu konusunda kafaları da karıştı. Bu nedenle bir gecede hazırladıkları devasa bir matbaa operasyonu ve iletişim stratejisi oluşturdular. 2 gece önce yapılan toplantıda “Gece boyunca seçmenlerimizi bilgilendireceğiz. AA’nın veri manipülasyonunu bildikleri için, psikolojik zorbalığı biliyorlardı. Bir sahne kuruldu, bazen Kemal Bey, bazen Akşener Bey, İmamoğlu ve Yavaş, yarım saatte bir, saatte bir veri paylaştı.

644ba4d550acca284c026c5f

Biliyorsunuz İmamoğlu ve Yavaş ilk çıktıklarında kafası karışık ve gergindi. Kılıçdaroğlu da kızdı, kızdı, hayal kırıklığına uğradı. İsterseniz Erdoğan’a yüzde 100 başlayın. 49.5 kaç saat sürerse sürsün çıkıyor. Örneğin, sandık psikolojisini ve seçmen psikolojisini sürdürmekle ilgiliydi. Bu nedenle Kılıçdaroğlu’nun hayal kırıklığı ve öfkesi seçim sonuçlarından daha fazladır. Gecenin komplosunun başarısızlığına öfkeydi.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ÖSYM Açıklandı!  Bu kişiler sınav ücretini ödemeyecektir.ÖSYM Açıklandı! Bu kişiler sınav ücretini ödemeyecektir.
Seçimlerin ardından ilk açıklama Muharrem İnce'den geldi!Seçimlerin ardından ilk açıklama Muharrem İnce’den geldi!
Masayı çarptı! Masayı çarptı! “Tanrıya yemin ederim…”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom