MİT’ten İstanbul’da Mossad’a operasyon! 7 kişilik ekip çökertildi, 56 Mossad ajanı tespit edildi

Yurt dışında eğitim aldılar, Türkiye’de keşif ve gözlemlerde bulundular. Ayrıca ele geçiremedikleri belgeler için şantaj ve hırsızlıklara başvurdular. MİT, İstanbul’daki Mossad casuslarını yakaladı.

TÜM VERİLERİ İSRAİL’E VERDİLER

İsrail’in gizli istihbarat servisi Mossad, özel becerilere sahip kişileri seçti. 5’i Arap, 2’si Türk olan bu ajanlar, Sırbistan üzerinden Dubai’ye, oradan da turist olarak Bangkok’a gönderildi. Tayland’daki gizli Mossad eğitim merkezinde iz sürme, kaçma ve kaçma gibi teknik eğitimlerden geçmişlerdi. Casuslar eğitimlerini tamamladıktan sonra İstanbul’a döndüler. Türkiye’nin her yerindeki Arap vatandaşlardan teknik ve bazen fiziki bilgiler almaya çalıştılar. Bu bilgilerle Lübnan ve Suriye’deki olası bölgeler hakkında bilgi çıkardılar ve ardından tüm verileri İsrail’e aktardılar.

Gasp ve hırsızlığa da başvurdular

İsrail ajanları teknik yollarla elde edemedikleri bilgileri de zorla elde etmeye çalışıyorlardı. Son olarak İstanbul Kağıthane’de Suriyeli bir iş adamının cep telefonuna el konuldu. Aynı zamanda Başakşehir’de bir eve girerek bilgisayar ve belgeleri çaldılar.

56 MOSSAD AJANLI TESPİT EDİLMİŞTİ

Show TV’nin haberine göre MİT, aylardır izini sürüyor ve casuslara operasyon düzenliyor. Yok edilen 7 kişinin hücrelerinin tamamı Mossad için casus olduklarını itiraf etti. Türkiye’de Mossad düşünce kuruluşuna bağlı olarak çalışan 56 ajan olduğu tespit edildi. MİT şimdi onları arıyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Pastanede dehşete kapıldı!  Yanında oturan kişiyi vurdu.Pastanede dehşete kapıldı! Yanında oturan kişiyi vurdu.
Yer: Esenyurt!  Tütsüleyip pencere önüne koydular, vatandaşlar isyan etti: 'İki gündür...'Yer: Esenyurt! Tütsüleyip pencere önüne koydular, vatandaşlar isyan etti: ‘İki gündür…’
Felakete davet kamerada!  Arkadan gelip hiç tereddüt etmeden makası kesti.Felakete davet kamerada! Arkadan gelip hiç tereddüt etmeden makası kesti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku