Motokuryeler için yasal düzenleme yolda! İstanbul ilk o bölgede başlayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, özellikle online alışveriş ve eve teslim hizmetlerinin yaygınlaştığı pandemi döneminden sonra oldukça yoğun olan motorlu kuryeler ile ilgili yasal düzenleme yapmak üzere.

YOL KENARLARINDA DİNLEME İÇİN ALANLAR OLUŞTURULACAK

Bakanlık, kurye araçlarına park ve dinlenme alanları oluşturmak için Kat Planları Yapı Yönetmeliği’nde değişiklik yapıyor. Yeni mevzuatla birlikte özellikle büyükşehirlerde araçlarını yoğun trafik koşullarında kullanmaya çalışacak nakliyecilerin yol kenarlarına park alanları açılarak sürüş güvenliği artırılacak. Bu alanlar, trafik etüdü kapsamında ihtiyaç duyuldukça imar planlarında belirlenecek.

BAKAN İSTANBUL’DA PİLOT BÖLGE DUYURDU

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ramazan ayı boyunca düzenlenen Tuzla gençlik buluşmasında yeni motosiklet anlaşmasının müjdesini verdi. Türkiye’de 1 milyon 200 bin motosikletli kurye olduğunu belirten Bakan Kurum, can güvenliğini artırmak ve korumak için devreye alacakları sistemle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“İl ve ilçelerimizi gezerken, evlerimizde huzur içinde yaşarken, moto kurye arkadaşlarımızla sık sık karşılaşıyoruz. Evde bir ihtiyacımız varsa, bir hastamız varsa, ilaca ihtiyacımız varsa, evde yiyecek içecek sıkıntısı çekiyorsak, yemek siparişi veriyorsak motosikletli kurye abilerimiz her zaman bu hizmeti veriyor. İstanbul’da şu anda 250 bin motosikletli kuryemiz var. Tüm yeni imar planlarında nakliyecilerimizin dinlenebilmesi ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yol kenarı dinlenme alanları ayırıyoruz. İstanbul’da 250 bin motorlu kurye çocuğumuza yol kenarında yeni cepler açıyoruz, ilk pilot uygulamayı Tuzla’da başlatıyoruz.”

“DÜNYADA İLK DEFA ÜLKEMİZDE BÖYLE BİR PROJEYE BAŞLAYACAĞIZ”

Motorlu kuryelerin modern zamanlarda insanlara çok zaman kazandıran bir hizmet sunduğunu vurgulayan Bakan Kurum, Vatandaş İstihdam Grubu’na yaptığı açıklamada, “Bütün yeni imar planlarında motokurye kardeşlerimize dinlenme alanları olarak yeni yerler ayırıyoruz. araçlarının bakımlarını yaptırıyoruz bu konuda yönetmeliğimizi değiştiriyoruz bakanlığımız bu projeye her türlü maddi desteği verecek Bize yaptıkları hizmetler için.Her şeyin en iyisine layıklar.Amansızca mücadele ediyorlar.Bir dakika önce o ilacı,o gıdayı yetiştirmek için çok büyük riskler alıyorlardı.Belki ülkemizde de böyle bir proje başlatırız. dünyada ilk kez”.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
16 tutuklama!  Başkalarının yerini almak...16 tutuklama! Başkalarının yerini almak…
Trabzon'da korkunç kaza!  4 kişi öldüTrabzon’da korkunç kaza! 4 kişi öldü
Alpay Özalan'dan Mansur Yavaş'a sert yanıt: Adamsan…Alpay Özalan’dan Mansur Yavaş’a sert yanıt: Adamsan…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom