OSMANİYE SEÇİM SONUÇLARI 2023: YSK 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Osmaniye seçim sonuçları ne oldu, kim kazandı? Erdoğan – Kılıçdaroğlu oy oranı

Osmaniye seçim sonuçları Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan veya Milli İttifak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verecek vatandaşlar tarafından arama motorlarında sorgulanıyor. Adaylar ilk turda 50+1 barajını geçemediği için bugün seçmenler cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan veya Milli İttifak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verecek. 28 Mayıs Osmaniye seçim sonuçları bu sayfalarda olacak. Osmaniye Seçim Sonuçları Canlı İzleme Ekranı ve detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz…

OSMANİYE SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Osmaniye seçim sonuçları 28 Mayıs’ta açıklanacak.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda da birinci turda olduğu gibi saat 08.00-17.00 arasında oylama yapılacak.

Oy verme süreci sona erdikten ve seçim yasakları kalktıktan sonra seçim sonuçlarını Mynet seçim sayfasından takip edebilirsiniz!

Oy kullanma saati ülke genelinde 08.00-17.00 saatleri arasında uygulanacaktır. Oy kullanma süresinin geçmesine rağmen sandık başında oy kullanmak için bekleyen seçmenler varsa sandık kurulu başkanı, seçmenleri saydıktan ve kimliklerini aldıktan sonra sırayla oy kullanmalarına izin verir. Saat 17.00’den sonra gelen seçmenler oy kullanamayacak.

Oy verme işleminin tamamlanmasından bir saat sonra saat 18:00’de YSK seçim verilerini paylaşmaya başlayacak.

18.00-21.00 saatleri arasında radyo ve her türlü yayın organlarında sadece seçimlere ilişkin Yüksek Seçim Kurulunca yayımlanacak haber ve tebliğler yayınlanabilir.

Saat 21:00’den sonra tüm yayınlar ücretsiz olacak, ancak Yüksek Seçim Kurulu’nca gerekli görülmesi halinde saat 21:00’den önce yayın yapılmasına karar verilebilir.

SEÇİM SONUÇLARINI CANLI TAKİP EKRANI

Seçim sonuçları 28 Mayıs 2023 Pazar günü Mynet.com’dan takip edilebilir.

SEÇİM SONUÇLARINI CANLI TAKİP EKRANI

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları Mynet.com'dan canlı takip edilecek!Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları Mynet.com’dan canlı takip edilecek!
Seçim günü hava nasıl?Seçim günü hava nasıl?
Erdoğan aradı: Erdoğan seslendi: “Herkes sandığa gitsin”!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku