Sağlık Bakanı Koca, bu sözlerle duyurdu: DSÖ’den önce yayınladık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin Kovid-19 salgınını ilk fark eden ve harekete geçen, salgının hafiflediğini gören ve kısıtlamaları hafifleten ülkelerden biri olduğunu söyledi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Kovid-19’un Uluslararası Öneme Sahip Halk Sağlığı Acil Durumu olarak sona erdiğini açıkladığını paylaştı.

“KİMDEN ÖNCE TEDAVİ REHBERİ YAYINLADIK”

Koca, Kovid-19 salgınının Türkiye’nin gündeminden düşmeye başladığı 29 Ocak 2022 tarihli konuşmasında şu değerlendirmede bulundu:

“Kovid-19 salgınını fark eden ve ilk adımları atan ülkeler arasında biz de yer aldık. Öyle ki DSÖ nezdinde Tedavi Rehberini yayınladık. Salgının gerilemesini ve kısıtlamaları ilk indiren Türkiye oldu.

‘Salgın gündemimizden çıktı.’ Biz söylediğimizde tarih 29 Ocak 2022 idi. Dün Dünya Sağlık Örgütü Covid-19’un artık küresel bir acil durum olmadığını duyurdu. Türkiye’nin ne mal olduğu az önce dünyaya duyuruldu.”

(AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Protein bombası gibi! Alzheimer’dan kansere…
Kılıçdaroğlu dedi Kılıçdaroğlu, “Benim sarayla hiçbir ilgim yok” deyip bağırdı!
İstanbul'un hafta sonu gündemi miting olacak!  Önce Kılıçdaroğlu, ardından Erdoğan…İstanbul’un hafta sonu gündemi miting olacak! Önce Kılıçdaroğlu, ardından Erdoğan…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku