Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 14. Büyükelçiler Konferansı’nda katılımcılara hitap ediyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

  • 15’inci yılını geride bırakan Büyükelçiler Konferansı’nın büyük bir boşluğu doldurduğunu görüyoruz. Elbette her çalışma gibi konferansın da verimliliğini arttırma noktasında iyileştirilmesi gereken yönleri olabilir. Gerek mahiyet gerekse görüşülecek konular bakımından daha rafine daha odaklı bir programın hazırlanması memnuniyet vericidir.

  • Dışişleri Bakanımız ve ekibini artık geleneksel hale gelen konferansımızı başarıyla organize ettikleri için tebrik ediyorum. Büyükelçiler Konferansı’nın Dışişleri teşkilatımızla birlikte devletimizin tüm birimleri için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

  • Devletimiz ve milletimiz adına bir vefa borcunu vurgulamak istiyorum. Bizler bu topraklarda bin yıllık mevcudiyetinin her safhasını mücadeleyle geçmiş, bir milletin mensuplarıyız.

  • Tarihimiz boyunca elde ettiğimiz hiçbir kazanım birileri tarafından bize altın tepside sunulmadı.Haçlı seferlerinden Moğol istilasına kadar doğrudan varlığımıza kasteden saldırılarla karşılaştık.

  • Sahip olduğumuz her şeyin bedelini misliyle ödedik. Önce Çanakkale’de ardından Kurtuluş Savaşı’nda bizi yok etmek isteyenlere karşı insanlık tarihinin en destansı mücadelelerini verdik. Tüm bu saldırıları püskürtmeyi başardık.

  • Diplomasinin tüm imkanlarını, sert ve yumuşak güç unsurlarının tamamını kullanarak Türkiye’nin menfaatlerini korumanın derdindeyiz.

  • Üç kıtanın kalbinde yer alan Türkiye, hadiseleri tribünden seyredemez. Sahada ve masada güçlü olmak bizim için tercih değil mecburiyettir.

  • Diplomasinin tüm imkanlarını, sert ve yumuşak güç unsurlarının tamamını kullanarak Türkiye’nin menfaatlerini korumanın derdindeyiz.

Ayrıntılar geliyor…

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Moda’da dehşet anları! Tasmasız köpek saldırdığı kadını yaraladı
Milas'ta orman yangını! Ekipler bölgedeMilas’ta orman yangını! Ekipler bölgede
Hatay'da devrilen tıra otomobil çarptı!Hatay’da devrilen tıra otomobil çarptı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku