Son dakika: Muharrem İnce mitinge davet edildi mi? Kılıçdaroğlu: ‘Aradım ama ulaşamadım’

Son Dakika: Seçime saatler kala siyasetçiler son hazırlıkları yapıyor. CHP genel başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki mitinginin ardından Fox’ta canlı yayında soruları yanıtlıyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Seçim öncesi tüm vatandaşlarımdan oyunu kullanmalarını bekliyorum. Bu seçim sıradan bir seçim değil. Ya gerçekten demokrasi getireceğiz ya da demokrasiyi tarihin çöp kutusuna atacağız. Muhalefet kazanırsa darbe olur dediler. Erdoğan ve diğerlerinin ifadeleri ürkütücü. Sandıklara gidip oy kullanacağız. Tüm bunlara baktığımızda elbette endişelenmemek elde değil. İktidardakilerin halkın oyu ile gitmesi gerektiğine dair bir görüntü ortaya çıkarsa “gitmiyoruz” mesajı veriyorlar. Sen kimsin? Kendinizi seyircinin üzerinde görüyor musunuz? Bütün yolu gideceksin. Öncelikle bu mesajların dayanağı şu şekildedir; Vatandaşların sandığa gitmesini nasıl engellerim? Tüm vatandaşlarım bayram havasında oyun oynasınlar.

‘İLK KEZ BU KADAR CİDDİ HAZIRLIK YAPTIK’

Sonuçlar tam bir güvenlik içinde bilinecek. Tüm sandık merkezlerinde gönüllü avukatlarımız olacak. İlk defa bu seçime bu kadar ciddi bir çalışma ile yaklaşıyoruz ve 1,5 yılın ardından bu çalışmayı tamamladık. Partimizde özel çalışmalar yapılmış, eğitimler verilmiş, denemeler yapılmıştır. Sonucu bize bildirin. 4 kez denedim. İlk defa bu kadar ciddi hazırlanıyoruz. Bizim dışımızda ittifak ortaklarımızın da hazırlıkları var.

VATANDAŞ SONUÇLARA NASIL GÜVENİR?

Vatandaş sonuçlara güvenecek, sonuçları yayınlayacağız. Diyelim ki Yüksek Seçim Kurulu ve Anadolu Ajansı’nın açıklamaları var. Eğer doğruysa sorun yok Yanlışsa hemen tutanağı koyarız, yanlıştır diyeceğiz. Tüm kayıtlara sahip olacağız. Sadece merkezimiz saldırıya uğrayabilir. Siyasi partiler arasında en mükemmel dijital altyapıya sahip parti CHP’dir. Olası tüm saldırılara karşı her türlü güvenlik önlemi alınmıştır. Tüm vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun. Zaman zaman sistemimiz saldırıya uğruyor. Şimdiye kadar çatlamadılar. Teknik ekibimiz mükemmel. İkinci tur olmayacak. İnsanlar artık tercihini yaptı.

Ekran Görüntüsü_8

KONU ÇELİK YELEK

Detay vermek istemiyorum. İsimler birçok kanaldan geliyor. Hemen İçişleri Bakanlığına bildiriyoruz. Korumacı arkadaşlar da var dikkat edin. Son 7-8 mitingden bu yana güvenlik önlemlerinin artırıldığını görüyorum. Toplanma alanına gelen vatandaşlar daha çok aranıyor. Tüm polis arkadaşlarıma teşekkür etmek boynumun borcudur. İşlerini gerçekten büyük bir özveriyle yapıyorlar. Devletin sahibi olduğunu sanan böyle bir bakan var. Ayağa kalkıp yasa dışı talimatlar veriyorsunuz. İçişleri Bakanlığı karargahında oturuyorsunuz. Yasalara uymak zorundasınız. Valilere ve kaymakamlara hukuka aykırı talimat veremezsiniz. Bu şu anlama gelir: “Yasadışı iş yapmaya kararlıyım.” Sen kimsin? Tek başına yapamaz. Yukarıdan eğitildi. Erdoğan’a talimat verdi.

‘ERDOĞAN’I ARAYMAK İSTİYORUM…’

Tüm kamu görevlileri yasalara uymak zorundadır. Kamu görevlileri yasa dışı bir şey yapamazlar. Bu onlar için bir suç. Kanun böyle diyor. Sandıklarda bir yargıç var. Tarafların temsilcileri var, gözlemciler de var. Nüfus sayımı sırasında vatandaşlar da var. Onlara güvenmiyorsun, raporu ver diyorsun. Sen kimsin? Savaşa gidiyoruz, seçimler yapıyoruz. Zırhlı araçlarda rapor aranmaz. Daha istedikleri çok şey var. Size sandığı vermeyeceğiz, size yetki vermeyeceğiz diyorlar. Aklın ve mantığın kavrayamadığı her şeyi dile getirmişlerdir. Bu doğru değil. Sayın Erdoğan’a da bir çağrı yapmak istiyorum. Gelelim seçime, seçimin kazananı Türkiye. Muhalefet de iktidar da demokrasi adına çalışıyor. Sanki biri düşman, diğeri dost gibi. Düşmanımız yok, hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz. İnsanlar seçecek.

Ekran Görüntüsü_9

RUSYA NEDEN UYARDI?

Tabii ki bana söyledi demek yanlış olur. Rusya’dan gelen açıklama için teşekkürler. Karışmayacaklarını söylüyorlar. Orada hiçbir sorunumuz yok. Başka bir ülkenin içişlerine karışmayı kabul etmiyoruz. Rus halkıyla hiçbir sorunumuz yok. Tweet’te onlara Rus arkadaşlarım dedim. Bu uyarıyı yapmak benim görevimdi. Aldığımız bilgilerden sonra uyarı yapmak zorunda kaldık. Seçim sisteminize müdahale ediyorlarsa bizim iç işlerimize karışıyorlar demektir.

“BİTCOİN ÜZERİNDEN PARA GÖNDERİYORLAR”

Dijital müdahale için denizaşırı bilgisayar korsanlarıyla anlaştıklarını biliyoruz. İletişim Başkanlığı Türkiye’nin bir kurumudur. Hiçbiri memur değil, saray görevlisi. Sen iletişim başkanısın. Türkiye Cumhuriyeti’nin iletişimini siz yapacaksınız. ‘Acaba saray seçimi nasıl kazanıyor?’ Onlar onun üzerinde çalışırlar. Bitcoin ile para gönderiyorlar. Çürüme her yerde mevcuttur. Her alanda ülkesini seven yetenekli bürokratlar da var.

Göbek bineklerle çarpıyor ve diğer şeyler iyi değil. Cesaretin varsa devam et. Montajlarla insanları karalamanın doğru olmadığını düşünenlerdenim. Muharrem İnce ile son 24 saattir görüşmedim. Kabul edildiğinde onunla konuştum. Kısa bir sohbet ettik. Bugün kendisini Ankara’daki toplantıya davet etmek için aradım ama ulaşamadım. Muharrem Bey’in oraya gelmesini ve onu Halil İbrahim Sofrası’na davet ettiğimizi bilmesini isterim. Muharrem İnce beni destekler mi bilmiyorum. Destek hakkında bir konuşma yapmadık. Erdoğan’ın ne demek istediğini bilmiyorum. Erdoğan gerçekten bu ülkenin çıkarlarını savunuyorsa seçimlerin sağlıklı bir ortamda gerçekleşmesini sağlamalıdır. Sesimi aplikasyonlarla kaydetmeye ve telefonda biriyle konuşuyormuşum gibi göstermeye çalıştılar. Kiminle konuştuğum açık. Her şey dışarıda.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Seçmenler dikkat!  İşte 14 Mayıs oy kullanma saatleriSeçmenler dikkat! İşte 14 Mayıs oy kullanma saatleri
Sinan Ogan kararını açıkladı!Sinan Ogan kararını açıkladı!
İnce'nin yorumu sonrası Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu suçladı!İnce’nin yorumu sonrası Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu suçladı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom