Ukrayna, Kırım’da petrol tesisindeki yangını ‘Tanrı’nın cezası’ olarak tanımladı

Kırım’ın Sivastopol kentindeki bir petrol depolama tesisinde meydana gelen patlama sonrasında büyük bir yangın çıktı. Rusya’nın atadığı şehir valisi Mihail Razvozhayev, yangına iki insansız hava aracının düzenlediği saldırıların neden olduğunu belirtirken, yangında ne ölen ne de yaralanan olduğunu açıkladı. Yaklaşık bin metrekarelik bir alanın söndürüldüğünü bildiren Razvozhayev, yangına Ukrayna’yı işaret etmemekle birlikte bir drone saldırısının gerçekleştirildiğini söyledi.

Ukrayna’dan yapılan açıklamalarda ise patlamada yaklaşık 40.000 ton kapasiteli 10’dan fazla tankın imha edildiği ifade edildi. Ukraynalı haber sitesi RBC’nin haberine göre, Ukrayna askeri istihbarat sözcüsü Andriy Yusov, “Bu, özellikle Uman’da öldürülen beş çocuklu vatandaşlar için Tanrı’nın cezasıdır” dedi.

Daha önceki saldırılarda da Kırım’ın sık sık hedef olduğuna dikkat çeken Rus yetkililer, saldırıların Ukrayna tarafından gerçekleştirildiğini iddia ediyor. Ancak Ukrayna yönetimi, Rusya’nın saldırgan politikalarının yanıtı olarak hedeflere müdahale edebileceklerini vurguluyor.

Rusya’nın geçmişte ilhak ettiği Kırım, Moskova yönetiminin başlattığı Ukrayna’nın topyekun işgalinden bu yana sıkça saldırıların hedefi haline gelmiş durumda. Son olarak Rusya’nın Uman kentine gerçekleştirdiği füze saldırısında 23 kişi hayatını kaybetmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

seo paket casibom