Hemşire ölüm döşeğinde en sık görülen 5 pişmanlığı açıkladı! En yaygın pişmanlık şaşırtıcıydı

Bronnie Ware hemşirelik kariyerinin çoğunu ölmekte olan insanlarla çalışarak geçirdi. Palyatif bakım hemşiresi olarak ölüm döşeğindeki birçok insanla tanıştı ve son saatlerinde onlarla ilgilendi. Metro'ya göre hemşire, ölmekte olan insanların kendisiyle paylaştığı en önemli beş pişmanlığı açıkladı.

Keşke hayatımın çoğunu bu kadar çok çalışmaya adasaydım

Bronnie, ölümle karşı karşıya kalanların en büyük pişmanlıklarının kariyer ve iş hayatlarıyla ilgili olduğunu söylüyor.

Bunun özellikle erkekler için geçerli olduğunu söylüyor; zira eski kuşak artık giderek daha fazla erkeğin “ekmek kazananı” rolünü üstlendiğini görüyor.

Para önemli olsa da birçok insan işte bu kadar çok zaman harcadığı için pişmanlık duyuyor; bu zamanı aileye, arkadaşlara ve eğlenceye ayırabilirsiniz.

KEŞKE HAYATIMI BAŞKALARININ BEKLEDİĞİ GİBİ DEĞİL, İSTEDİĞİM GİBİ YAŞAMIŞ OLSAYDIM.

Ölüm döşeğindekilerin en büyük ikinci ağıtı ise onlara karşı olan “sağ” kesimdir. Bronnie, hastalarının en son uykuya daldıklarında yaşadıkları en yaygın pişmanlığın bu olduğunu söylüyor.

Bunu, insanların kişisel hayallerine asla ulaşamamaları, hatta ulaşmaya kalkışmamaları üzüntüsü olarak yorumluyor.

üzücü talihsiz üzücü

BİRÇOK ARKADAŞIMLA İLETİŞİMİ KAYBETTİĞİM İÇİN ÜZGÜNÜM

İnsanlar geriye dönüp hayatlarının sonuna baktığında, şaşırtıcı sayıda insan, arkadaşlıklarının sona ermesine izin verdikleri için pişmanlık duyduğunu ifade ediyor.

Çoğumuz, hayatlarımız hakkında düşünme fırsatı bulana kadar eski dostlarımızı unuturuz. Sonra çoğumuz geriye dönüp baktığımızda, yol boyunca tanıştığımız ve büyük sevgi hissettiğimiz insanlarla teması sürdürmek için daha fazlasını yapmadığımıza pişman oluruz.

sohbet arkadaşı

Keşke duygularımı daha fazla ifade edebilecek kadar cesur olsaydım

Bronnie, “Birçok insan başkalarıyla barışı korumak için duygularını bastırıyor” diyor. “Sonuç olarak vasat bir varoluşa razı oldular ve hiçbir zaman gerçekten olabildikleri kişi olamadılar.

“Birçok insan, beraberinde gelen acı ve öfkeyle bağlantılı hastalıklar geliştirdi.”

ye ye üzgün üzgün

DAHA MUTLU OLMAK İSTİYORUM

Bronnie'nin ölümle ilgili son büyük ağıtı çok dokunaklıdır. Ve yine, bu oldukça yaygın bir şey.

İster değişim korkusu ister başkalarını hayal kırıklığına uğratmak olsun, pek çok insan kolay yolu, hatta görünüşte fedakar olanı seçer. Tekrar ve tekrar. Bu kalıcı mutsuzluğa yol açabilir.

'Hayat bir seçimdir. Bronnie insanlara bunun senin hayatın olduğunu anlatmaya hevesli. “Bilinçli seç, akıllıca seç, dürüstçe seç ve mutluluğu seç”

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
30 ilde DEAŞ operasyonu! 30 ilde DEAŞ operasyonu!
AK Partili Yücel Yılmaz'ın sözleri tepki çekti!  AK Partili Yücel Yılmaz'ın sözleri tepki çekti! “Girişimcilere sesleniyorum” dedi ve o güne kadar süre verdi: Bize destek sözü vermeyenlerle ilgileneceğiz.
Yükünü alamayınca çılgına döndü.Yükünü alamayınca çılgına döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir