Kilo vermek amacıyla bir şeyler yapmanın gizli tehlikesi: Ölümcül bir risk taşıyor! Uzmanlar uyarıyor: Kontrolsüz kullanılmaya başlandı

Kilo vermek, sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak birçok insanın hayalidir. İnsanlar bu hayalini gerçekleştirmek için çeşitli yöntemlere başvuruyorlar. Aslında bu sokaklar bazen oldukça sağlıksız olabiliyor. Sert diyetler gibi… ATV Ana Haber'de yer alan habere göre artık hızlı zayıflamak isteyenlerin kullandığı yöntem, tip 2 diyabet için kullanılan ilaçlar. Diyabet hastalarının kontrolsüz ve doktor tavsiyesi olmadan kullanması oldukça tehlikeli. Doktor gözetiminde de dahil olmak üzere kilo vermek için doktor.

Konuyla ilgili konuşan Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cem Gezen, “Bu ilaçlar dünyanın hiçbir yerinde kilo kontrolü için onaylanmadı. İştahı bastırdığı, açlığı geciktirdiği ve tokluk hissi yarattığı için kontrolsüz bir şekilde kullanılabiliyor. zayıflamak isteyenlerde tasvip etmediğimiz bir şekilde.

Deri altına enjeksiyon şeklinde kullanılır. İnsülin ilaçlarına benzer bir kartuş içinde gelir.

insülin şekeri diyabeti

Pankreas hastalığı olan pankreatite neden olabilir ve bu durum çok ileri düzeylerde olabilir. Karaciğer ve böbrek sorunlarına neden olabilir. “Mide ve bağırsak rahatsızlıklarına, ishale ve kabızlığa neden olabilir.”

şekeri ölç

Söz konusu ilacı gönüllü olarak kullanan ve bir yıl içinde bırakan kişiler verdikleri kiloların büyük bir kısmını geri almaktadır. Uzmanlar, bu ve benzeri tehlikeli yöntemlere başvurmak yerine, düzenli egzersiz, sağlıklı beslenme ve yeterli uyku ile uzun vadeli kilo kaybının sağlanabileceğini vurguluyor.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Dünyada ilk kez bir çocuğun kafatasına epilepsi cihazı yerleştirildi: 'Gelecek artık daha parlak'Dünyada ilk kez bir çocuğun kafatasına epilepsi cihazı yerleştirildi: 'Gelecek artık daha parlak'
Ataşehir'de alkollü sürücüyü darp ettiAtaşehir'de alkollü sürücüyü darp etti
Yer: Tokat!  Genç kadın süpermarket çalışanına dehşet yaşattı: Kafasını defalarca bu şekilde mobilyaya vurdu!Yer: Tokat! Genç kadın süpermarket çalışanına dehşet yaşattı: Kafasını defalarca bu şekilde mobilyaya vurdu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir