Orucunu kimin bozduğuna dikkat edin! İftardan sonraki bu belirtiler tehlikeli! İftar sonrası kalp çarpıntısı! İftar sonrası yorgunluk, uyuşukluk, karın ağrısı ve ishalin nedeni nedir?

genişletmek

Birçok kişi gece yatmadan önce sahur içiyor ve sonra uyuyor. Ayrıca sahur için imsak vaktinden önce uyanılır ve sahur yapılır. Her iki durumda da insanlar iftar sonrası vücutta görülen belirtileri merak ediyor. Birçok insan oruç tutarken kan şekeri düşüklüğü yaşar. İftarda kan şekeri hızla yükselir, baş ağrısı ve baş dönmesi hissedilir. İftar sonrası kalp çarpıntısı, hızlı nabız, karın ağrısı ve ishal ile ilgili soruların yanıtları merakla araştırılıyor. İftar sonrası karın ağrısı, ishal ve kalp çarpıntısı neden olur? Sorunun yanıtları…

İftardan sonra kalp çarpıntısı neden olur?

Oruçlunun kan şekeri düşer. Bu nedenle bedeni ister istemez tatlı bir şeyler ister. Tatlıyı yemekten hemen sonra, mide dinlenmeden tüketmek kalp atışlarını hızlandırır ve kolesterolü yükseltir. Bu durumda iftardan sonra kalp çarpıntısına neden olur.

İftardan sonra rahatlayın! İftardan sonra neden üşüyoruz? İftardan sonra üşürseniz, kan şekeri yükselir veya düşerse ne yapmalısınız?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir